سامانه چاپوپک
سامانه چاپوپک

سوخت دیزل ژنراتور چاپخانه ها تامین می شود

با مشارکت شرکت ملی فرآورده‌ های نفتی، سوخت دیزل ژنراتور چاپخانه ها تامین می شود. چاپخانه‌ داران برای دریافت سوخت دیزل ژنراتور با مراجعه به سامانه تجارت آسان می ‌توانند پس از ثبت و بررسی درخواست سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران، با اشاره به بحث قطعی برق و نیاز چاپخانه‌ ها به سوخت برای ژنراتورها گفت: ما از مدت ‌ها قبل با شرکت ملی پخش فرآورده‌ های نفتی ایران مکاتبه کرده بودیم و خواستار تامین سوخت ویژه دیزل ژنراتورهای واحدهای تولیدی در زمان قطعی برق بودیم.

وی افزود: با توجه به اینکه قیمت سوخت بالا است، بسیاری از چاپخانه‌ ها تمایلی به تهیه ژنراتور نداشتند و این قطعی ‌ها آسیب‌ های جدی و زیادی به فعالان این حوزه وارد کرده بود.

جناب آقای احمد ابوالحسنی

این تاخیر، چندان هم تعجب برانگیز نیست چرا که هنوز سه سال هم از بازطراحی مک بوک پروهای کنونی نمی‌گذرد و بعید است کهاپل به این سرعت، طراحی لپ‌تاپ‌های خود را به طور کل تغییر دهد. اما با توجه به اینکه طراحی کنونی این لپ‌تاپ‌ها، مشکلات زیادی به همراه داشته است، این ایده که اپل بخواهد طراحی این محصولات را زودتر از موعد تغییر دهد نیز عجیب به نظر نمی‌رسد. طراحی کنونی مک بوک پرو در بخش کیبرد مشکلات فراوانی دارد و حتی اپل مجبور به عذرخواهی از این بابت شده است. جدا از کیبرد، کابل متصل کننده نمایشگر این مک‌بوک‌ها نیز مشکل دارد و در خبرها از آن با عنوان Flexgate یاد می‌شود. در هر صورت امیدواریم اپل یا طراحی کنونی لپ‌تاپ‌های خود را بهبود ببخشد و یا شاهد عرضه طراحی جدید در این کامپیوترها باشیم.

در کنار خبر مک بوک پرو ۱۶ اینچی، چند ماه پیش خبرهایی درباره نمایشگر ۳۱.۶ اینچی و رزولوشن ۶K نیز داشتیم. این نمایشگر هم قرار است از تکنولوژی جدید به نام Mini LED Backlight بهره ببرد. خوشبختانه این محصول هنوز تاخیر نخورده و در سال جاری میلادی، احتمالا شاهد عرضه این نمایشگر جانبی برای کامپیوتر‌های مک، خواهیم بود.

منبع: مجله چاپ و نشر آنلاین

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.